Zobraz více

Zobraz více

Zobraz více

Zobraz více

Zobraz více

Zobraz více

Zobraz více

Zobraz více

Exkluzivní partner

AFP

Ve Videobance ČTK najdete materiály zpravodajů a fotoreportérů ČTK, zastupovaných autorů nebo materiály partnerských mezinárodních agentur AFP.

Proti Zemanovi opět protestovali lidé, sešli se před Hradem

Autor brn
Zdroj ČTK
ID V20141119201842
Pořízeno 19.11.2014
Servis Domácí zpravodajství
Klíčová slova demonstrace ČR Praha senát petice Zeman

Popis

Proti prezidentu Miloši Zemanovi dnes opět protestovali lidé, na Hradčanském náměstí před Pražským hradem se jich nakonec sešly více než dvě stovky. Účastníci akce drželi transparenty s nápisem "ZemaNE" či ukrajinské a tibetské vlajky. Také podepisovali petici, která si klade za cíl, aby Senát projednal výroky a chování prezidenta. Protest, který uspořádali studenti ČVUT a dalších vysokých škol, byl klidný a bez incidentů byl zhruba v 18:00 ukončen. "Chceme, aby se chováním a výroky Miloše Zemana zabýval Senát. Bojíme se, kdo vlastně na Hradě vládne. Naším cílem je proto získat pod petici 10.000 podpisů, aby se jí musel Senát zabývat. Nyní máme zhruba 3000," řekl ČTK organizátor petice Michal Majzner. Podle jeho slov Zemanovy výroky a proruský postoj poškozují v zahraničí dobré jméno České republiky. Se sbíráním podpisů začali organizátoři již v září, nejvíce jich získali během pondělních demonstrací. Nyní je na petičních arších asi 3000 podpisů a organizátoři tvrdí, že většina jich připadá na mimopražské obyvatele ČR. Vyvracejí tak prohlášení Zemana, že proti němu protestují hlavně pražští příznivci jeho soka z prezidentské volby Karla Schwarzenberga. Podpisy budou organizátoři dále sbírat každý víkend na Staroměstském náměstí v Praze.

Licence

LICENCE K UŽITÍ POUZE VE ZPRAVODAJSTVÍ. MOŽNOSTI DALŠÍHO UŽITÍ JSOU V OBCHODNÍCH PODMÍNKÁCH. NELZE ARCHIVOVAT. BEZ SOUHLASU ČTK NELZE PRODAT TŘETÍ STRANĚ
Zavřít

Upozornění

Upozornění –

Zrušit

Zavřít